Často kladené dotazy

V případě, že máte dotazy ohledně online výuky, můžete mě bez váhání kontaktovat, ještě předtím si však můžete pročíst následující odpovědi na ty nejčastější otázky, které mi budoucí studenti často pokládají, zda se mezi nimi náhodou nenachází i ta vaše.

9b
  • Učíte se z pohodlí svého domova – klidně v teplákách a na gauči s kávou v ruce. Není zapotřebí nikam dojíždět, a to se počítá!
  • Nemusíte investovat do drahých materiálů – vše, co budete potřebovat, je pouze chuť do studia, počítač/mobilní telefon a vysokorychlostní připojení k internetu.
  • Detailní mnou psaný zápis ke každé lekci – benefit, který si všichni mí studenti opravdu nemohou vynachválit, veškerou probíranou látku vidíte před sebou již během lekce na sdílené obrazovce a posléze obdržíte na váš e-mail v podobě přehledného psaného dokumentu jako studijní materiál napříště, více o stylu výuky zde: styl výuky (zde prosím odkaz na styl výuky)
  • Můžete se učit odkudkoliv – třeba i z chaty či ze zahraničí, pokud budete mít chuť. Vše je na vzájemné domluvě, jsem schopná přizpůsobit se i odlišným časovým zónám, již jsem vyučovala řadu klientů, kteří zrovna nepobývali v ČR.
  • Čas lekce je kompletně využitý – neplýtváte cenné zaplacené minuty pozdními příchody či přípravou všech potřebných materiálů, lekce začíná běžet ihned po připojení na Skype a je smysluplně využitý celý čas.
  • Nedochází k tak častému rušení lekcí – rýma ani úraz už nemusí být důvodem ke zrušení lekce, online se dá pracovat za různých podmínek.

Již čtyři roky se věnuji výuce pouze v online podobě, osobní lekce už nenabízím, a to z důvodu, že volnost, kterou online výuka nabízí, jsem si natolik oblíbila já i moji studenti, že nevidím důvod v tom se nadále setkávat osobně. Na ostatní výhody online výuky se můžete podívat v první otázce.

Zde asi existuje univerzální odpověď – snad pro všechny, kteří mají chuť do studia jazyků a zároveň chtějí šetřit svůj čas, učit se efektivně a vyzkoušet nový inovativní způsob výuky online! Z mé zkušenosti na věku či povolání studenta opravdu nezáleží. Již jsem vyučovala řadu studentů, kteří byli zpočátku k online výuce skeptičtí, ale ihned po první zkušební lekci, když zjistili její výhody, si ji neskutečně zamilovali!

Takže ať už jste v důchodovém věku, žák na základní či střední škole, maminka na mateřské dovolené, vytížený manažer, člověk, který se potřebuje připravit na mezinárodní jazykovou zkoušku či pracovní pohovor v cizím jazyce, či prostě jen jazykový nadšenec s vášní pro studium nového jazyka, neváhejte a zkuste se učit se mnou! Uvidíte, že nebudete litovat!

Existuje snad jen jediná skupina studentů, kterým bych namísto online výuky doporučila raději osobní setkávání s lektorem – a to jsou malé děti. Z mé zkušenosti se malí studenti nedokáží na online výuku patřičně soustředit a monitor počítače je svádí k tomu dělat při lekci i jiné úkony než se jen soustředit na probíraná témata. Online kurzy tedy doporučuji motivovaným studentům, kteří již dosáhli takového věku, ve kterém jsou schopni si z lekce online odnést maximum, soustředit se na ni a věnovat lektorovi plnou pozornost. Z mé dosavadní zkušenosti nedělá dobrotu ani situace, kdy jsou děti/dospívající studenti ke studiu přes Skype nuceni svými rodiči a nerozhodli se tak pro něj ze svého vlastního přesvědčení či záliby.

Snad největší výhodou mých kurzů přes Skype jsou online psané materiály, které vyhotovuji každému individuálně již během lekce a sdílím pomocí funkce sdílení obrazovek a které po lekci student obdrží na e-mail jako přehledný studijní materiál napříště. Z toho vyplývá, že nemusíte investovat do drahých učebnic a dalších učebních pomůcek, s nadsázkou lze říci, že každý můj student ode mě vlastně jako bonus dostává svou vlastní učebnici uzpůsobenou na míru jeho přáním, požadavkům, jazykové úrovni a znalostem.

To jediné, co tedy budete potřebovat, je chuť do studia, vysokorychlostní připojení k internetu a počítač či mobilní telefon s nainstalovaným programem Skype. Dle mé dosavadní zkušenosti doporučuji spíše počítač, sledování online psaných poznámek tak pro vás bude pohodlnější.

K zápisu do kurzu mě stačí kontaktovat přes kontaktní formulář (prosím odkaz) a společně se domluvíme na prvním nezávazném online setkání, jedná se o zkušební lekci zdarma v délce 50 minut, během níž probereme vaše individuální přání a požadavky, ukážeme si, jak online výuka probíhá, a v případě zájmu se dohodneme na pokračování kurzu.

Otázka sankcí za pozdně zrušené lekce mě velmi tíží. Rozumím tomu, že někdy vám opravdu není dobře či si potřebujete zařídit něco skutečně neodkladného a kvůli tomu musíte předem domluvenou lekci zrušit/přesunout na jiný termín. Na druhou stranu mám bohužel takové zkušenosti, že řada studentů mé dobroty při pozdním rušení lekcí bez finančního postihu zneužívala, lekce často rušili či stále dokola přesouvali. Na základě těchto důvodů jsem se, na rozdíl od většiny ostatních lektorů, kteří pozdní rušení řeší tvrdými finančními sankcemi, rozhodla pro následující kompromis:

  • Potřebujete zrušit/přesunout smluvenou lekci a ještě je více než 24hod před jejím začátkem?> Nic se neděje, napište mi a zrušte ji, domluvíme se na jiném termínu a nebude se vám účtovat žádný storno poplatek. Pozor ale, termín smluvené lekce můžete přesunout pouze 1x. Za každé další přesunování termínu té samé lekce si připlatíte 100Kč.
  • Potřebujete zrušit/přesunout smluvenou lekci později než 24hod před jejím začátkem?> V tomto případě máte 2 možnosti: a) buď si budete chtít odpadlou lekci nahradit během následujících 7 dnů za příplatek 200Kč; b) nebo vám cena zrušené lekce bude fakturována v plné výši, tak, jak to většinou automaticky bývá u ostatních lektorů.
  • Nestíháte se na lekci připojit včas?> Nic se neděje, ovšem informujte mě co nejdříve o vašem pozdním příchodu, abych na vás počkala (začneme později, a pokud po vás budu mít volno, tak lekci protáhneme). Když mi nedáte vědět a na lekci se nedostavíte, budu na vás čekat 15 min. V tomto případě, pokud se nedostavíte do 15 min, lekce propadá, je považována za odučenou a bude vám účtovaná v plné výši.

Pro více informací se seznamte s mými Obchodními podmínkami, kde je vše sepsáno podrobněji.

Chcete se se mnou učit

některý z výše zmíněných jazyků nebo využít dalších služeb?

Neváhejte mě kontaktovat a dohodneme se na termínu první zkušební lekce ZDARMA (50 minut), kde si navzájem sdělíme další podrobnosti, ukážeme si, jak by výuka probíhala a probereme vaše individuální požadavky.